Stefan Gierowski

Wojciech Głogowski

  Ryszard Grzyb

  Zbigniew Makowski

  Jadwiga Maziarska

  Jarosław Modzelewski

  Łukasz Stokłosa

  Monika Szwed

  Janusz Tarabuła

  Danuta Urbanowicz

  Andrzej Wróblewski

  Jurry Zieliński

  Erwina Ziomkowska
  
  ...więcej

SPORT I PIELĘGNACJA

Marcin Maciejowski

31 marca - 7 maja 2000

Galeria Zderzak, Floriańska 3

 

INFORMACJA PRASOWA:

Jak być piękną, pożądaną i szczęśliwą? Jak zdobyć pieniądze i sławę (i nie potłuc sobie noska)? Kto jest prawdziwym mężczyzną? Jak się odżywiać i dokąd polecieć na wakacje? Co kupować i o czym mówić przy stole? Malarstwo, które korzysta z języka reklamy i żargonu gazety codziennej. Dystans, poczucie humoru. Portret współczesnej ikonosfery, pełnej pokus i przepisów na lepsze, coraz dłuższe i bepieczne życie.

Marcin Maciejowski (1974) studiował na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej w latach 1994-97, od 1996 na Akademii Sztuk Pięknych. Jest studentem IV roku grafiki i plakatu. Był jednym z założycieli grupy "Ładnie".

Malarstwo Maciejowskiego to zabawny i mądry komentarz do obecnej rzeczywistości. Tematy pochodzą wprost z mass-mediów: z otaczającego nas świata reklam i sensacyjnych newsów.

"Usta czerwone, oczy zielone, a włosy Red Fiction No 66", "Gołota Polak ze złota", "To ja go poślę na deski", "Naukowcy z Francji zalecają: gotować a nie piec", "Pracownik restauracji pokazuje ślady po kulach", "Katowiczanie, którzy zachowywali się spokojnie, zostali zaatakowani przez krakowian", "Mówi, że jest naprawdę szczęśliwą kobietą", "Naturlich Blond" - to kilka tytułów, których autor nie wymyśla, ale bierze prosto z gazet i maluje na płótnach.

Wystawa pod tytułym "Sport i Pielęgnacja" w Galerii Zderzak to debiut Marcina Maciejowskiego. Obrazy pochodzą z lat 1999 i 2000.

 

ARTYKUŁY I RECENZJE:

Katarzyna Bik, Ładne dziewczyny i silne chłopaki, "Gazeta Wyborcza" nr 97/2000

Bernd Graff, Ganz nach Beliebigkeit, "Suddeutsche Zeitung" cz.1, cz.2

Wojciech Wilczyk, Gołota chłopak ze złota, "Art & Business" nr 5/2000

 

 

 

 

 

ZDJĘCIA Z WERNISAŻU:

1

FILM Z WERNISAŻU:

FILM

KATALOGI:

1

2