Stefan Gierowski

Wojciech Głogowski

  Ryszard Grzyb

  Zbigniew Makowski

  Jadwiga Maziarska

  Jarosław Modzelewski

  Łukasz Stokłosa

  Monika Szwed

  Janusz Tarabuła

  Danuta Urbanowicz

  Andrzej Wróblewski

  Jurry Zieliński
  
  ...więcej

HOMETOWN

Krzysztof Zieliński

3 - 24 kwietnia 2001

Galeria Zderzak ul. Floriańska 3


INFORMACJA PRASOWA:

Krzysztof Zieliński urodził się w 1974 w Wąbrzeźnie. Studiował na uczelniach w Berlinie i w Londynie. Obecnie jest studentem piątego roku na Katedrze Fotografii na FAMU w Pradze.

 

1
 
Wystawa "Hometown" prezentuje wybór prac z projektu, nad którym ciągle jeszcze pracuję, na temat mojego miasta rodzinnego - Wąbrzeźna. Rozpoczęcie realizacji związane było z czystym przypadkiem, natomiast kontynuacja stała się dla mnie głęboką konfrontacją teraźniejszości i przeszłości, a zarazem świata rzeczywistego i naszych wewnętrznych projekcji. Fotografowanie nie było odkrywaniem nieznanego lecz ponownym odkrywaniem dobrze mi znanego świata. Pejzaże Wąbrzeźna, pomimo swej obiektywizujacej, naturalistycznej estetyki, pozostaja dla mnie moimi osobistymi, wewnętrznymi krajobrazami. Fotografie to powiększenia barwne (c-type print) 86x52 cm.
 
Wystawa w Zderzaku - debiut autora - zorganizowana jest we współpracy z Instytutem Polskim w Pradze. Towarzyszy jej katalog ze wstępem profesora Victora Kolara z FAMU w Pradze.


 

 

 

 

STRONA ARTYSTY

 

PRACE:

prace

 

KATALOG:

katalogHOMETOWN 2002:
prace