Stefan Gierowski

Wojciech Głogowski

Ryszard Grzyb

Zbigniew Horbowy

Zbigniew Makowski


Jadwiga Maziarska


Jarosław Modzelewski

Łukasz Stokłosa

Monika Szwed

Janusz Tarabuła

Danuta Urbanowicz

Andrzej Wróblewski

Jurry Zieliński
 

   ...więcej

TANIEC

Anna Ostoya

Galeria Zderzak, Floriańska 3
18 lutego - 12 marca 2005

 

1

 

 

INFORMACJA PRASOWA:

Anna Ostoya to jedna z najciekawszych artystek młodego pokolenia. Od 18 lutego w Galerii Zderzak można ogładąć animowany film Ostoyi pt. Taniec . Film składa się z rysunków artystki, fotografii znanych dzieł sztuki oraz znalezionych zdjęć i obrazów.

Taniec to dla Ostoyi medium przemiany, a zarazem nieodłączna część ludzkiego życia. To forma komunikacji niewerbalnej - kod, za pomocą którego wyrażamy gniew, smutek, radość i namiętność. Elementy tańca odnajduje artystka w codziennych czynnościach, a nawet w niektórych dyscyplinach sportu. Tańcząca postać przybiera kształty jednej z Gracji Rubensa, staje się Tancerką Degasa , zmienia się w Bruce`a Lee , zakłada maski i ludowe stroje. Nieustanny ruch, ciągłe, zaskakujące metamorfozy to elementy stylu Ostoyi, które pamiętamy z jej pierwszego, niezwykłego filmu pt. Prezentacja . Styl ten kojarzy się z wyrafinowanym angielskim pop-artem z lat 60-tych.

Na wystawie w Zderzaku znajdą się także wykorzystane w filmie pełne humoru obrazy artystki.

 

2

 

 

3

 

 

4

 

 

6

 

Anna Ostoya (ur. 1978) urodziła się w Krakowie, obecnie mieszka we Frankfurcie nad Menem. Ukończyła Parsons School w Paryżu, od 2002 studiuje w pracowni Hermanna Nitscha w Städel Schule (Frankfurt nad Menem). Swoje prace wystawiała już m. in. we frankfurckim Kunstraum Offenbach i Satelite Gallery w Paryżu. W zeszłym roku po raz pierwszy pokazywała swoje prace na indywidualnej wystawie w Galerii Zderzak, a także na Art Forum w Berlinie i Art Paris.