Stefan Gierowski

Wojciech Głogowski

  Ryszard Grzyb

  Zbigniew Makowski

  Jadwiga Maziarska

  Jarosław Modzelewski

  Łukasz Stokłosa

  Monika Szwed

  Janusz Tarabuła

  Danuta Urbanowicz

  Andrzej Wróblewski

  Jurry Zieliński

  Erwina Ziomkowska
  
  ...więcej

TANIEC

Anna Ostoya

Galeria Zderzak, Floriańska 3
18 lutego - 12 marca 2005

 

1

 

 

INFORMACJA PRASOWA:

Anna Ostoya to jedna z najciekawszych artystek młodego pokolenia. Od 18 lutego w Galerii Zderzak można ogładąć animowany film Ostoyi pt. Taniec . Film składa się z rysunków artystki, fotografii znanych dzieł sztuki oraz znalezionych zdjęć i obrazów.

Taniec to dla Ostoyi medium przemiany, a zarazem nieodłączna część ludzkiego życia. To forma komunikacji niewerbalnej - kod, za pomocą którego wyrażamy gniew, smutek, radość i namiętność. Elementy tańca odnajduje artystka w codziennych czynnościach, a nawet w niektórych dyscyplinach sportu. Tańcząca postać przybiera kształty jednej z Gracji Rubensa, staje się Tancerką Degasa , zmienia się w Bruce`a Lee , zakłada maski i ludowe stroje. Nieustanny ruch, ciągłe, zaskakujące metamorfozy to elementy stylu Ostoyi, które pamiętamy z jej pierwszego, niezwykłego filmu pt. Prezentacja . Styl ten kojarzy się z wyrafinowanym angielskim pop-artem z lat 60-tych.

Na wystawie w Zderzaku znajdą się także wykorzystane w filmie pełne humoru obrazy artystki.

 

2

 

 

3

 

 

4

 

 

6

 

Anna Ostoya (ur. 1978) urodziła się w Krakowie, obecnie mieszka we Frankfurcie nad Menem. Ukończyła Parsons School w Paryżu, od 2002 studiuje w pracowni Hermanna Nitscha w Städel Schule (Frankfurt nad Menem). Swoje prace wystawiała już m. in. we frankfurckim Kunstraum Offenbach i Satelite Gallery w Paryżu. W zeszłym roku po raz pierwszy pokazywała swoje prace na indywidualnej wystawie w Galerii Zderzak, a także na Art Forum w Berlinie i Art Paris.