Stefan Gierowski

Wojciech Głogowski

Ryszard Grzyb

Zbigniew Horbowy

Zbigniew Makowski


Jadwiga Maziarska


Jarosław Modzelewski

Łukasz Stokłosa

Monika Szwed

Janusz Tarabuła

Danuta Urbanowicz

Andrzej Wróblewski

Jurry Zieliński
 

   ...więcej

MRÓWKA KRYJE SIĘ

POD UBRANIEM

Monika Chlebek

Galeria Zderzak, Floriańska 3

20 października - 30 listopada 2011

 

INFORMACJA PRASOWA:

Monika należy do pokolenia, które odwróciło się od rzeczywistości: nie interesuje ich polityka ani sprawy społeczne, obojętnie mijają reklamy i newsy z pierwszych stron gazet. Nazywano ich już Nowymi Surrealistami, Nowymi Dekadentami, Zmęczonymi rzeczywistością… jedno jest pewne: wyobraźnia wróciła do łask. Tematem Moniki Chlebek jest możliwość przemian: niepokojąca, ukryta strona rzeczy. Zagadkowe sytuacje, nieoczekiwane zestawienia, wydarzenia, które nie dają się do końca wyjaśnić. Monika pracuje w granicach realizmu, chociaż odwzorowywanie rzeczywistości nie jest jej celem. Jeśli używa wizerunków rzeczy, które dotąd wydawały się nam znajome, to tylko po to, by nieznacznie – jak to się zdarza w snach – przesunąć granice rzeczywistości. Jej lunatyczne obrazy ukazują trzy stany śpiącego umysłu: widzenie senne, lunatyczny spacer, swobodną grę skojarzeń. Co by było gdyby? – na to pytanie szukajcie odpowiedzi na wystawie.

Mówi autorka: "Jest to świat pelen niedomówień, w którym rzeczy codzienne nabieraja innego znaczenia. Nic nie jest oczywiste. W świecie tym unosi się baśniowa atmosfera, a tytułowa mrówka jest symbolem ludzkiej wyobraźni."

1

 

Monika Chlebek (1986) w czerwcu 2011 ukończyła krakowską ASP w pracowni prof. Leszka Misiaka. Jeszcze przed dyplomem debiutowała w Zderzaku udziałem w wystawach "Moon Hostel" (2009) i "Mambo Spinoza" (2010). W 2010 miała tu pierwszą wystawę indywidualną – "Złe sny". Na wystawie "Mrówka kryje się pod ubraniem" zobaczymy najnowsze obrazy, powstałe już po dyplomie.


     

 

PRACE:

prace

KATALOG:

katalog