Stefan Gierowski

Wojciech Głogowski

Ryszard Grzyb

Zbigniew Horbowy

Zbigniew Makowski


Jadwiga Maziarska


Jarosław Modzelewski

Łukasz Stokłosa

Monika Szwed

Janusz Tarabuła

Danuta Urbanowicz

Andrzej Wróblewski

Jurry Zieliński
 

   ...więcej

10 CM NAD ZIEMIĄ

Erwina Ziomkowska

Galeria Zderzak, Floriańska 3

18 maja - 16 czerwca 2012

 

INFORMACJA PRASOWA:

„Projekt – ‘10 cm nad ziemią’ to irracjonalne szukanie dowodu na potwierdzenie własnej obecności, poczucia tu i teraz, naiwna próba utwierdzenia w przekonaniu o prawdziwości istnienia” – komentuje Erwina Ziomkowska, autorka wystawy. – „Zamiast matematycznych wyliczeń, stosuję prymitywny rodzaj doświadczenia jako wyznacznik wiedzy o istnieniu.”

ziomkowska

Erwina Ziomkowska (1983), absolwentka ASP w Katowicach (2008 - Dyplom z malarstwa i rysunku w pracowni prof. K. Cieślika i L.Tetli) zaskoczy widzów swoimi ulotnymi tematami. Na swojej pierwszej indywidualnej wystawie w Zderzaku artystka zaprezentuje pourywane wyrazy i zdania, obiekty, oraz instalację. Badając realność poprzez uwypuklenie obaw, artystka wzbudzi w widzu poczucie zwątpienia i wzniesie go „10 cm nad ziemię”.

Wernisaż wystawy odbędzie się podczas Krakowskiej Nocy Muzeów 2012. Dla najmłodszych przewidziano zabawę z bańkami mydlanymi, których ulotna natura znakomicie oddaje istotę sztuki Erwiny Ziomkowskiej. Dodatkową atrakcję będą stanowić dwa konkursy. Pierwszy polegana oszacowaniu ilości szpilek umieszczonych w słoiku, drugi z kolei jest adresowany do osób lubiących nietypowe wyzwania i dobrą zabawę. Aby wziąć w nim udział należy przynieść ze sobą gotową instalację ze szpilek, a najbardziej pomysłowa praca zostanie nagrodzona przez autorkę wystawy.

ziomkowska

Erwina Ziomkowska (1983) - debiutowała w Zderzaku udziałem w zbiorowej wystawie „O dziwnych uczuciach” w marcu 2011 roku. Ponadto brała udział w licznych wystawach w Polsce i za granicą, m. in. w galerii Zero w Berlinie (2010).

 

PARTNERZY WYSTAWY:

life dp
post tuban
                                        rk

 

 

 

 

 

ZDJĘCIA Z WYSTAWY:

1