Stefan Gierowski

Wojciech Głogowski

  Ryszard Grzyb

  Zbigniew Makowski

  Jadwiga Maziarska

  Jarosław Modzelewski

  Łukasz Stokłosa

  Monika Szwed

  Janusz Tarabuła

  Danuta Urbanowicz

  Andrzej Wróblewski

  Jurry Zieliński

  Erwina Ziomkowska
  
  ...więcej

Noc Muzeów w Zderzaku

Galeria Zderzak zaprasza na spotkanie Poety z Malarzem z okazji Nocy Muzeów
  
  
Te miasta jak owady w kolekcji entomologa*

MICHAŁ SOBOL / BOGUSŁAW BACHORCZYK

w piątek 16 maja 2014 o godz. 20.30

Noc Muzeów w Zderzaku w godz. 20.00 – 23.00


1

Obaj szperają w pamięci (osobistej i zbiorowej), badając właściwe jej mechanizmy, obaj sięgają do źródeł naszej kultury i cywilizacji. Snują opowieści jak pająki sieci, ale każdy na swój sposób. I tak będzie też w Noc Muzeów w Zderzaku. Bogusław Bachorczyk – autor wystawy „Voyage, voyage” i Michał Sobol – poeta i filozof, porozmawiają o fotografii, filmie, książkach, bibliotekach, historii, podróżach i wszystkim innym, co przyjdzie im do głowy. Powspominają i pomarzą. A tłem będą kolaże wystawy „Voyage, voyage” i „wiersze włoskie” Sobola z najnowszego tomu poezji „Pulsary”, za który w 2013 roku otrzymał Nagrodę Literacką Miasta Radomia.
 

Ponadto w programie Nocy Muzeów: zwiedzanie wystawy z lupą i konkurs dla spostrzegawczych (do wygrania książki „Czysta 17. Bogusław Bachorczyk”). Przez cały wieczór promocja wydawnictw Zderzaka.

Zapraszamy!

*Fragment wiersza Michała Sobola „Okaz I” z cyklu „Kolekcje” publikowanego w tomie „Pulsary” (2013).

Michał Sobol (ur. 1970) ukończył filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz historię Kościoła na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II. Wiersze publikował w czasopismach: „NaGłos”, „Twórczość”, „Kresy”, „Lampa”, „Więź”, „Wyspa”, „Rita Baum”. Laureat nagrody im. Kazimiery Iłłakowiczówny za najlepszy debiut poetycki roku 2001. Wydał zbiory wierszy „Lamentacje” (2001), „Działania i chwile” (2007), „Naturalia” (2010) i „Pulsary” (2013), na którego okładce znazła się jedna z prac Bogusława Bachorczyka. Jego wiersze przetłumaczono na hiszpański, kataloński i angielski.

 

ARTYKUŁY I RECENZJE:

Liliana Sonik (Dziennik Polski), "Każdy koniec świata tworzy swoją Arkę Noego"

 

 

 

 

 

ZDJĘCIA:

1