Monika Chlebek

  Dawid Czycz

  Stefan Gierowski

  Ryszard Grzyb

  Zbigniew Makowski

  Jadwiga Maziarska

  Jarosław Modzelewski

  Łukasz Stokłosa

  Monika Szwed

  Janusz Tarabuła

  Danuta Urbanowicz

  Andrzej Wróblewski

  Jurry Zieliński

  Erwina Ziomkowska
  
  ...więcej

Noc Muzeów w Zderzaku

Galeria Zderzak zaprasza na spotkanie Poety z Malarzem z okazji Nocy Muzeów
  
  
Te miasta jak owady w kolekcji entomologa*

MICHAŁ SOBOL / BOGUSŁAW BACHORCZYK

w piątek 16 maja 2014 o godz. 20.30

Noc Muzeów w Zderzaku w godz. 20.00 – 23.00


1

Obaj szperają w pamięci (osobistej i zbiorowej), badając właściwe jej mechanizmy, obaj sięgają do źródeł naszej kultury i cywilizacji. Snują opowieści jak pająki sieci, ale każdy na swój sposób. I tak będzie też w Noc Muzeów w Zderzaku. Bogusław Bachorczyk – autor wystawy „Voyage, voyage” i Michał Sobol – poeta i filozof, porozmawiają o fotografii, filmie, książkach, bibliotekach, historii, podróżach i wszystkim innym, co przyjdzie im do głowy. Powspominają i pomarzą. A tłem będą kolaże wystawy „Voyage, voyage” i „wiersze włoskie” Sobola z najnowszego tomu poezji „Pulsary”, za który w 2013 roku otrzymał Nagrodę Literacką Miasta Radomia.
 

Ponadto w programie Nocy Muzeów: zwiedzanie wystawy z lupą i konkurs dla spostrzegawczych (do wygrania książki „Czysta 17. Bogusław Bachorczyk”). Przez cały wieczór promocja wydawnictw Zderzaka.

Zapraszamy!

*Fragment wiersza Michała Sobola „Okaz I” z cyklu „Kolekcje” publikowanego w tomie „Pulsary” (2013).

Michał Sobol (ur. 1970) ukończył filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz historię Kościoła na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II. Wiersze publikował w czasopismach: „NaGłos”, „Twórczość”, „Kresy”, „Lampa”, „Więź”, „Wyspa”, „Rita Baum”. Laureat nagrody im. Kazimiery Iłłakowiczówny za najlepszy debiut poetycki roku 2001. Wydał zbiory wierszy „Lamentacje” (2001), „Działania i chwile” (2007), „Naturalia” (2010) i „Pulsary” (2013), na którego okładce znazła się jedna z prac Bogusława Bachorczyka. Jego wiersze przetłumaczono na hiszpański, kataloński i angielski.

 

ARTYKUŁY I RECENZJE:

Liliana Sonik (Dziennik Polski), "Każdy koniec świata tworzy swoją Arkę Noego"

 

 

 

 

 

ZDJĘCIA:

1