Stefan Gierowski

Wojciech Głogowski

Ryszard Grzyb

Zbigniew Horbowy

Zbigniew Makowski


Jadwiga Maziarska


Jarosław Modzelewski

Łukasz Stokłosa

Monika Szwed

Janusz Tarabuła

Danuta Urbanowicz

Andrzej Wróblewski

Jurry Zieliński
 

   ...więcej

WOODLAND

Dawid Czycz

wernisaż: 19 marca, godz. 19.00


20 marca - 25 kwietnia 2015

Galeria Zderzak, Floriańska 3

 

„Woodland przypomina bardziej zoo lub cyrk, niż naturalne środowisko zwierząt. To scena dla różnych wydarzeń – zwierzęta prezentują się na niej w pełnej okazałości, odgrywają różne role lub oczekują na prezentację. Oglądamy je przez lornetkę, dzięki czemu możemy zobaczyć je bardzo dokładnie, mając pewność, że się nie spłoszą.

Woodland to także nazwa materiału maskującego typu moro, co nawiązuje do motywu przykrywania, ukrywania się pod tkaniną. Inspiracją do powstania tych obrazów były stare grafiki przedstawiające zwierzęta w typowych dla nich sytuacjach. Często wyrwane z szerszego kontekstu, skoncentrowane na przedstawieniu danego motywu. Zainspirował mnie również wczesnorenesansowy sposób przedstawiania draperii w niemal abstrakcyjny sposób”.

Dawid

2

Dawid Czycz, bez tytułu, olej na płótnie, 90 x 70 cm, 2015

 

„Woodland” to trzecia indywidualna wystawa Dawida Czycza w Zderzaku. Pierwsza „O wadach” odbyła się w 2010 roku, druga „Ciała stałe” w 2011. W obrazach prezentowanych na obecnej wystawie przykuwają uwagę niespotykane wcześniej, a cieszące oko zestawienia kolorów, np. purpury i oranżu, delikatnego seledynu i bladego różu, stosowane w dawnych iluminarzach i florenckim malarstwie renesansowym.


1

Dawid Czycz, bez tytułu, olej na płótnie, 65 x 50 cm, 2014DAWID CZYCZ (ur. 1986) mieszka i pracuje w Krakowie. W 2011 obronił dyplom na krakowskiej ASP w pracowni prof. Leszka Misiaka. Debiutował w Zderzaku na zbiorowej wystawie „Science & Fiction” (2009). Jest malarzem o rozpoznawalnym stylu, zaliczanym do grona nowych surrealistów. Chętnie posługuje się parabolą, układa swoje prace w narracyjne sekwencje. Trochę śmieszy, trochę straszy. Ciekawi go komiczna strona życia – jego humor oscyluje od makabreski do liryzmu. Prace Dawida Czycza pokazywane były w kraju i zagranicą, na wystawach m.in. w Berlinie, Wiedniu, Londynie, Paryżu.


2

Dawid Czycz, bez tytułu, olej na płótnie, 60 x 70, 2015

 


PATRONI MEDIALNI:

       

   2

    

 

    

ris

         
dp  
  weranda 


 

 

 

OFERTA:

oferta

 

PLAKAT:

poster

 

ZDJĘCIA:

1