Stefan Gierowski

Wojciech Głogowski

   Ryszard Grzyb

   Zbigniew Makowski

   Jadwiga Maziarska

   Jarosław Modzelewski

   Łukasz Stokłosa

   Monika Szwed

   Janusz Tarabuła

   Danuta Urbanowicz

   Andrzej Wróblewski

   Jurry Zieliński
   
   ...więcej

2000

1. (182) marzec 5 - maj 15
Museum Junge Kunst-Kabinett (Frankfurt nad Odrą), Collegium Polonicum Uniwersytetu Viadrina (Słubice), Galeria Prowincjonalna (Słubice)
"Galeria Zderzak: Young Art from Krakow"
Wilhelm Sasnal (malarstwo), Anna Janczyszyn (gra komputerowa), Aleksander Janicki (instalacja), Paweł Książek (malarstwo), Robert Rumas (instalacja), Grzegorz Sztwiertnia (instalacja "Remake"), Piotr Jaros (fotogramy i rzeźby z cyklu "Umarmen") 

2. (183) marzec 10 - 28, Floriańska 3
Zbigniew Bielawka
"Dekada"

fotografie
 
3. (184) marzec 24 - maj 12, Galeria Platan Polskiego Instytutu Kultury w Budapeszcie
Piotr Jaros
"Middleman"

instalacja fotograficzno-rzeźbiarska
 
4. (185) marzec 31 - maj 7, Floriańska 3
Marcin Maciejowski
"Sport i pielęgnacja"

malarstwo
 
5. (186) maj 12 - czerwiec 12, Floriańska 3
Jarosław Modzelewski
"Szkice i próby"

szkice do obrazów, rysunki, akwarele, notatki, wycinanki
 
6. (187) maj 15 - czerwiec 4, Galeria Miejska "Arsenał" w Poznaniu
Galeria Zderzak: 100% malarstwa
Marcin Maciejowski, Wilhelm Sasnal, Jarosław Modzelewski, Marek Sobczyk, Grzegorz Sztwiertnia, Janusz Tarabuła, Jadwiga Maziarska, Stefan Gierowski, Andrzej Wróblewski
 
7. (188) maj 10 - 29. Galeria R Poznań we współpracy z Galerią Zderzak
"Andrzej Wróblewski. Prace na papierach"
rysunki i gwasze
 
8. (189) maj 23 - czerwiec 30, Instytut Polski Wiedeń
RafaŁ Bujnowski, Marcin Maciejowski, Wilhelm Sasnal
"TrafikKunst"
malarstwo
 
9. (190) czerwiec 15 - lipiec 10, Floriańska 3
RAFAŁ BUJNOWSKI
"Zdjęcia"

malarstwo
 
10. (191) czerwiec 16, Floriańska 3
Bloomsday w Galerii Zderzak.
Wieczór poświęcony twórczości Jamesa Joyce`a.
 
11. (192) lipiec 12 - wrzesień 10
Kolekcja galerii Zderzak
Jan i Piotr Młodożeńcy, Jarosław Modzelewski, Marek Sobczyk, Janusz Tarabuła, Jadwiga Maziarska, Grzegorz Sztwiertnia, Stefan Gierowski, Wanda Czełkowska, Marek Kijewski, Zbigniew Makowski
 
12. (193) wrzesień 15 - październik 15, Floriańska 3
Dorota Krakowska
"Bestyjkarium"

linoryty
 
13. (194) październik 17 - styczeń 31, Floriańska 3
Malarstwo materii 1958 - 1963. Grupa Nowohucka: Julian Jończyk, Janusz Tarabuła, danuta Urbanowicz, Witold Urbanowicz, Jerzy Wroński
malarstwo
 
14. (195) październik 24 - 26, Drezno
Targi prac na papierach.
Dorota Krakowska (linoryt), Janusz Tarabuła (serigrafie), Grzegorz Sztwiertnia (rysunki), Marek Sobczyk (rysunki), Rafał Bujnowski (obiekty)
 
15. (196) listopad 6 - 30, Galeria Platan Instytutu Polskiego, Budapeszt (we współpracy z Galerią Zderzak)
Marcin Maciejowski
"Mit vegyek fel a bulira? W czym na zabawę?"
malarstwo
 
16. (197) grudzień 4, Floriańska 3
Sesja poświęcona malarstwu materii
 
17. (198) grudzień 20, Floriańska 3
Aukcja na rzecz dzieci niepełnosprawnych
 
18. (199) grudzień 21-luty 4, Erfurter Kunstverein
Aleksander Janicki
"Re-Produktionen"
instalacja